Офіційний портал
Районна адміністрація
Запорізької міської ради

по Дніпровському району

Адреса: 69096, вул.Бородінська, 1 А
Приймальня: +38 (061) 224-87-01; факс: 224-86-97
e-mail: reception.dnpra@zp.gov.uaПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЇ З 1 ГРУДНЯ 2021 РОКУ

     Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» передбачено з 01.12.2021 року підвищення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
     Таким чином з 1 грудня 2021 року у зв'язку з його зростанням з 1854 грн до 1934 грн підвищаться мінімальна пенсія та надбавки і доплати, встановлені чинним законодавством. Перерахунку підлягатимуть пенсійні виплати, складові яких залежать від розміру прожиткового мінімуму (доплата за понаднормовий стаж, доплата до мінімального розміру пенсій, підвищення, що розраховуються виходячи з прожиткового мінімуму). У зв’язку з цим наші фахівці у листопаді вже працюють над грудневими перерахунками.
     Зі зміною прожиткового мінімуму також збільшиться і максимальна пенсія з 18540 грн до 19340 грн.
     Підвищаться мінімальні пенсійні виплати для трудових пенсій, пенсій по інвалідності та пільгових категорій, інвалідів війни, учасників бойових дій, ліквідаторів і учасників ліквідації на ЧАЕС, шахтарів, пенсії за особливі заслуги перед державою.
     Також зростуть надбавки, доплати, які обраховуються у відсотках від прожиткового мінімуму (за понаднормовий стаж, догляд за непрацездатним членом сім’ї, мінімальні пенсії по втраті годувальника тощо).
     Мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та інвалідам–ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І, ІІ та ІІІ груп встановлені на рівні 650%, 525% та 360% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб відповідно, а також учасникам бойових дій – на рівні 210 %. Розмір пенсійної виплати зазначеної категорії осіб зросте за рахунок збільшення розміру державної адресної допомоги.
     Отже, мінімальні пенсійні виплати у осіб з інвалідністю внаслідок війни та інвалідів-ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС становитимуть:
     - I групи – 12571,0 грн (збільшено на 520,0 грн);
     - II групи – 10153,50 грн (збільшено на 420,0 грн);
     - III групи – 6962,40 грн (збільшено на 288,0 грн).
     У учасників бойових дій – 4061,40 грн. (збільшено на 168 грн.)
     Крім того, буде підвищено мінімальний розмір пенсій й іншим категоріям пенсіонерів. Зокрема шахтарям, які відпрацювали під землею не менш ніж 15 років чоловіки та 7,5 років жінки ті, яким мінімальні виплати встановлені на рівні 3-х прожиткових мінімумів для непрацездатних. Розмір пенсійної виплати зазначеної категорії осіб складатиме 5802 грн.
     Підвищаться мінімальні пенсійні виплати членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, призначені за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», що встановлені на рівні 2-х прожиткових мінімумів. Розмір пенсійної виплати зазначеної категорії громадян становитиме 3868 грн.

     Також, буде підвищено мінімальний розмір виплати одержувачам пенсій у зв’язку з втратою годувальника, що встановлено на рівні 100, 120 та 150 відсотків від прожиткового мінімуму в залежності від кількості утриманців
(1-го, 2-х, 3-х і більше). Розмір пенсійної виплати зазначеної категорії осіб з урахуванням державної адресної допомоги становитиме:
     • на одного утриманця – 1934 грн;
     • на 2-х утриманців – 2320,8 грн;
      • на 3-х і більше - 2901 грн.
     Таким чином, у грудні підвищено пенсії 295 тис. запорізьких пенсіонерів.

     Разом з тим, з 1 грудня заплановано підвищення мінімального розміру заробітної плати з 6000 до 6500 грн. У зв’язку з цим, буде проведено перерахунки пенсії непрацюючим громадянам, які досягли 65 років і мають страховий стаж 35 років чоловіки і 30 років жінки. Розмір пенсійної виплати таких осіб з 1 грудня не може бути нижче 2600 грн.

     За результатами перерахунку збільшено пенсії майже 90 тис. запорізьких пенсіонерів в середньому на 148 грн.

     Перерахунки пенсій у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та мінімальної заробітної плати проводяться в автоматичному режимі та не потребують особистого звернення пенсіонерів до відділів обслуговування громадян.

     Щодо збільшення пенсійних виплат у наступному році.

     Міністерством соціальної політики вже складено календар підвищення пенсійних виплат для різних категорій громадян на 2022 рік.
     Так, у січні будуть перераховані пенсії ліквідаторів Чорнобильської катастрофи з інвалідністю. Продовжиться підвищення пенсійних виплат для 65-річних громадян.
     У березні запланована індексація пенсій. А з жовтня наступного року пенсіонери, віком від 70 до 75 років отримають доплату до пенсії у розмірі 300 грн. Окрім того, з 1 жовтня розмір мінімальної пенсійної виплати для людей, старших за 70 років, зі стажем 30/35 років складатиме 3000 грн.
     Про ці та інші перерахунки ми будемо детально інформувати запоріжців на кожному етапі їх проведення.Пошук

Сделать стартовой Сделать стартовой
Добавить в избранное Добавить в избранное
subscribe Подписаться на рассылку

Анонси

Записей не найдено.
????? ????? ?? PROext
ZOKC

Шановні відвідувачі і користувачі сайту,
ми будемо вдячні, якщо Ви не забудете зробити посилання на нашу адресу dniprovska-ra.zp.ua
при використанні матеріалів сайту.


"Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Atribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше"

Создание сайтов Smartinternet